Dla Nowicjuszy - Przydatne Rady

Wszystkie informacje tu zawarte są niejako przedstawieniem zasad i norm jakimi kierują się graczę Taernu jak i co ich wkurza. Warto je przeczytać bo wiele z nich jest niejako drogowskazem jak grać żeby było miło i przyjemnie :D

ŻYCZYMY MIŁEJ GRY!

Pamiętaj by czytać dialogi u NPC, zawsze dowiesz się czegoś więcej i pomoże Ci to rozwiązywać wszelakiej maści zadania. Czasem spotka Cie niespodzianka i dostaniesz za zadanie większą nagrodę, czyli czytanie nagradza
Przy wyborze profesji pamiętaj, że to tylko od Ciebie zależy jaką wybierzesz i jak ją poprowadzisz. Każdy koniec końców staje się koksem, staraj się unikać poleceń czym grać, gdyż może Cie dana profesja nie zainteresować w ogóle. Polecamy byś sam wybrał odpowiadająca Ci profesję i w późniejszym etapie zapytał najwyżej innych jak ją rozwinąć.
Gra w dużej mierze opiera się na drużynie, staraj się ją odpowiednio dobierać by każda profesja współgrała ze sobą. Unikaj powtórzeń profesji (choć są wyjątki w dalszych etapach gry) i staraj się zainteresować co każda profesja oferuje od siebie (jakie ma umiejętności i co robią, z jakimi klasami się najlepiej zgrywa, czego potrzebuje).
Resówki to pierścienie, które dają Ci odporności na dany żywioł (urok, ogień, zimno, energia). Resy znajdziesz w niektórych rarach jak i sklepowych przedmiotach.
Psycho ekwipunek (eq) są to przedmioty z dodatkowymi właściwościami. Expisz je jak postać na bossach, więc warto "ćwiczyć" swój ekwipunek by Twoja postać była coraz silniejsza.
Największą atrakcją jak i sensem całej gry jest głównej mierze trzaskanie bossów na potęgę w drużynie (tzw. grind), rzadko kiedy spotkasz się z elemenetem solowania (bicia bossów samemu lub z petem) na początku gry, na poźniejszych etapach solowanie jest momentami nieodzowną częscią gry ale niestety jest dość mozolne i traktuje się je jako zapychacz czasu w trakcie np. szukania drużyny na jakiegoś bossa. Najpopularniejszą instancją do solowania jest wieża (Babadek, Gergorius, Ghadira), chodzi się na nią aby zdropić rary pod zarobek bądź przetopienie ich na esencje aby naładować psychorary z naszego ekwipunku - dlatego wysokie lvle nie chcą zabierać innych ze sobą.
Staraj się zainteresować działaniem każdego bossa, każdy ma swoje wymagania wobec gracza (lvl, statystyki, taktyki) i nie każdy będzie od razu do pokonania. Nabieraj doświadczenia, wyłapuj zasady na jakich biję się konretnego bossa lub potwora. Jeśli idziesz gdzieś pierwszy raz poinformuj drużynę o tym, w większości wypadków znajdzie się ktoś kto w skrócie powie Ci co masz robić.
Pamiętaj, że większość rzeczy jesteś w stanie zrobić w drużynie o lvlach podobnych do Twojego. Unikaj proszenia 100 lvli do pomocy, gdyż obniżają Ci oni szansę na rar (w przypadku wyprawy na bossa) jak i zmniejszają zdobywane doświadczenie przez swój wysoki poziom pamiętaj konto premium i buff alt nie obniża zdobywanego doświadczenia. O wiele lepiej zdobywać sporo doświadczenia i mieć wiekszą szanse na zdobycie legendarnego przedmiotu (rara) czyż nie? :P
Staraj się nie prosić o rzeczy za darmo w grze (żebrać), jesteś w stanie osiągnąć to sam, ale zainteresuj się naszymi poradnikami aby dowiedzieć się jak, napewno jest to łatwiejsze od znalezienia dziewczyny ;)